Menu

Gdy skończy się piknik

informacje z Mrągowa

Fani wędkarstwa powinni być zadowoleni.

mragowo24

Nie brakuje w powiecie mrągowskim miłośników połowu w trudnych warunkach. Tym razem spotkali się oni na plaży gminnej w Ruskiej Wsi. Następnie uczestnicy udali się w okolice jeziora Salęt, gdzie miejsce miały już 15 Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Mrągowo. Każdy uczestnik miał własną wędkę, na którą łowiono ryby wprost z przerębla. 

Taki sport w zimowej aurze wymaga już wielkiej sprawności oraz doświadczenia. Niemniej istotna jest taktyka, dobór jednej wędki i nieco szczęścia. Całe wydarzenie trwało trzy godziny, a zwycięzcą został tylko jeden zawodnik o największym połowie. Całe wypełnione wiaderko kładzione jest na wagę i na tej podstawie komisja wyłoniła zwycięzcę. Łowiono już od samego rana, od godziny 8:00. Tutejsze zawody cieszą się ogromną popularnością, każdego roku spotykają się najlepsi wędkarze z regionu. Walczą oni indywidualnie o prym na tutejszych łowiskach, a sam połów wprost z tafli zmarzniętego jeziora wymaga wyjątkowego sprytu i uważności. Sport ten jest wbrew pozorom naprawdę wymagający i przypomina taktyczne zmagania na polu bitwy. Ukończone zawody są tez okazją do integracji między zawodnikami, a także udział we wspólnym świętowaniu przy ognisku i ciepłej zupie.

Powiecie pewnie, że przesadzam bo łowienie ryb to nudziarstwo nad wodą. Jest w tym jednak wśród zainteresowanych tematem wielka pasja związana z całym przygotowywaniem przynęty, sprzętu, wyborem łowiska. Dokładnie tak jak u grzybiarzy, którzy przemierzają leśne szlaki w poszukiwaniu dorodnych prawdziwków, borowików i nie tylko.

© Gdy skończy się piknik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci